עורכות דין בס וסטפנוב 
מהבולטות ומובילות בתחום דיני המשפחה

Bass
Stepanov &

הסכם ממון

הסכם ממון, למי שלא מכיר – הוא הסכם שמגדיר איך לחלק את הרכוש האישי והמשותף במקרה של פרידה. 
למרבה הצער, רבים מהזוגות שנפרדים מבינים מאוחר מדי עד כמה היה נחוץ להם הסכם כזה מלכתחילה, וההבנה המאוחרת הזו גוררת איתה הפסדים כספיים קשים ועוגמת נפש לא מבוטלת כלל וכלל.

מי צריך הסכם כזה? 

  • כל מי שנמצא בזוגיות, מכל סוג שהוא, בין אם התחתנו ובין אם לא. דעו לכם שגם זוגות שחיים חיים משותפים בישראל ('ידועים בציבור') יתחלקו ברכוש אם אחד הצדדים יבקש לעשות זאת, ויוכל להוכיח שהייתה כוונה לחלוקה כזו עוד בזמן הזוגיות.
  • אמורה להגיע ירושה מתישהו בחיים?… טבעי לחשוב על זה, וחכם להיערך לזה. הסכם ממון יכול להסדיר שכסף שהתקבל בירושה יישאר בשלמותו בצד המקבל, ללא צורך בחלוקה במקרה שנפרדים.

העתיד ורוד, ואמונה באהבה היא נוסחה מנצחת לחיים מאושרים, אין ספק בזה. 

יחד עם זאת, כדאי לפעול בחוכמה מתוך הבנה שבחיים קורים דברים לא צפויים.

עשו את הצעד הנכון עבורכם והקדימו תרופה למכה.

מידע משפטי נוסף בהקשר הסכמי ממון:

הסכם ממון הינו מסמך משפטי, אשר מגדיר את חלוקת הרכוש והממון במקרה של פקיעת הקשר בין בני הזוג. הסכם זה מתאים לזוגות נשואים, ידועים בציבור וזוגות העתידים להינשא. 

הסכם זה יכול לחסוך בעתיד (חס וחלילה אם הצדדים יחליטו להיפרד, חס וחלילה) מאבקים משפטיים של שנים בערכאות השיפוט השונות, אשר עלולים להוביל את בני הזוג להוצאות גבוהות במיוחד. 

כאשר מגיעים לנסח הסכם ממון, חשוב לדעת, כי כל הסכם שונה מזוג לזוג. בני הזוג הם אלה שיחליטו, כיצד יתחלק הרכוש שצברו בעבר, הווה וייצבר בעתיד המשותף. 

עריכת הסכם ממון חשובה בדיוק כמו רכישת פוליסת ביטוח כלשהו- כל עוד בני הזוג מסתדרים וחיים בשיתוף, הסכם זה הינו חשוב כלל וכלל, אך בעת משבר הסכם זה הוא החשוב ביותר. 

הסכם ממון יכול למנוע מלחמות גירושין קשות וכואבות בכל הקשור לעניינים הרכושיים ואף יכול להפחית את הסיכון של אי קבלת/ נתינה גט לצד המעוניין להיפרד. 

דברים שחשוב לדעת כאשר חותמים על הסכם ממון:  

במידה ובני הזוג קבעו תאריך לחתונה וחתמו על הסכם ממון על מנת שיהיה לו תוקף, עליהם לאשרו בבית המשפט לענייני משפחה ו/או בבית הדין.

במידה וטרם ידוע לצדדים מתי בכוונתם להינשא או שהחליטו לחיות חיים משותפים ללא צורך בחתונה, עליהם לאשר את הסכם הממון בפני נוטריון על מנת לתת לו תוקף משפטי ואין חובה לאשרו בפני ערכאה שיפוטית.

 

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

[leadercf7 campid="6810"]

ג'ני סטפנוב וגלית בס ויצמן ממשרד BASS & STEPANOV הן עורכות דין מנוסות, מתמחות בדיני משפחה וגישור, גירושין, מזונות, הסכם ממון, ידועים בציבור, הורות משותפת, צוואות, ובעלות הסמכה לגישור מטעם לשכת עורכי הדין.

חזון המשרד – להעניק ללקוח את כל הכלים הנדרשים והפתרונות הנכונים כדי לעבור את ההליך המשפטי הדרוש בצורה הטובה ביותר. במקרה הצורך – אנו נפנה ונקשר את הלקוח לאנשי המקצוע המתאימים, כדי לקבל את הסיוע והתמיכה הדרושים.

אנו יודעות ומבינות שמאחורי כל סיפור או אתגר עומדים בני אדם, שלרוב נמצאים במצבים סבוכים וקשים לפתירה. זו בדיוק הסיבה ששמנו לנו למטרה להעניק תמיד את הפתרון הנכון ביותר, שיש לו את הסיכוי הטוב ביותר להחזיר את החיים למסלול טוב ובריא יותר.

נשמח לסייע ולתרום מהניסיון שצברנו, וכמובן לתת לכם ולכן את השירות הייחודי לנו.

“אנשים מסוימים רוצים שזה יקרה, אנשים מסוימים מתפללים שזה יקרה, אחרים גורמים לזה לקרות” 

-מייקל ג'ורדן –

ממליצים עלינו!

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

[leadercf7 campid="6810"]

LAW
FIRM

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support