עורכות דין בס וסטפנוב 
מהבולטות ומובילות בתחום דיני המשפחה

Bass
Stepanov &

ייפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך שמאפשר לכם לקבוע איך חייכם יתנהלו בזמן שלא תוכלו לנהל אותם בעצמכם.
נכון, מחשבות על ימים כאלו הן קשות… אבל יחד עם זאת כדאי לקחת בחשבון שהעתיד אינו צפוי, 

כך שכל אחד מאיתנו יכול למצוא את עצמו בנקודה בה הוא תלוי בחסדיהם של אחרים.

מכירים את אנשי ה"לי זה לא יקרה"? אלו אותם אנשים שטוענים שכל עוד צעירים – לא צריך לדאוג לזה, ואם אין רקע של מחלות במשפחה – גם לא צריך. ואם בכל זאת צריך? "אז ימנו לי אפוטרופוס שידאג לי"… אך מי יהיה אותו אפוטרופוס והאם הוא יידע מה הרצונות שלכם?

השאירו את היכולת לנהל את חייכם בידיים שלכם – הגדירו כיצד לפעול עם הכספים שחסכתם, בחרו את המקומות בהם תרצו לגור, קבעו את המקומות האפשריים בהם תהיו מוכנים לקבל טיפול רפואי, וכמובן כל רצון אחר שרלוונטי לעתיד שלכם.

אולי העתיד הזה רחוק, אבל הצעד החכם הוא להיות מוכנים, פשוט כי החיים מלאים בהפתעות.

 

חומר משפטי נוסף בנושא ייפוי כח מתמשך:

ייפוי כוח מתמשך הינו מסמך משפטי שמאפשר לכל אדם בגיר (מעל גיל 18) לקבוע מבעוד מועד מי ידאג לגופו לרכושו ובריאותו, ומי יהיו האנשים שיטפלו בו ובעניינו ביום שלא יוכל להבין בדבר.

כך נקבע בסעיף 32ב (ב) לחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות, תשכ"ב – 1962:

"…ייפוי כוח מתמשך יכול שיהיה בענייניו האישיים של הממנה, כולם או חלקם, או בענייני רכושו, כולם או חלקם, ורשאי הממנה למנות את אותו אדם למיופה כוח לעניינים אישיים ולמיופה כוח לענייני רכוש…".

סעיף 32 ב(א):

"אדם בגיר שהוא בעל כשירות רשאי, בייפוי כוח מתמשך שנתן לפי הוראות פרק זה (בפרק זה – ייפוי כוח מתמשך), למנות אדם אחר, אחד או יותר, שיהיה מוסמך לפעול בשמו בעניינים כאמור בסעיף קטן (ב) ולייצגו בקשר לעניינים אלה (בפרק זה – מיופה כוח), והכול כפי שיפרט הממנה בייפוי הכוח המתמשך ובהתאם להוראות לפי פרק זה…"

ייפוי כוח מתמשך, למעשה, בא להחליף את הפנייה לבתי המשפט למינוי אפוטרופוס לאדם שלא מבין בדבר. במינוי מיופה כוח באמצעות ייפוי כוח מתמשך בשונה מהליך מינוי אפוטרופוס על פי צו בית המשפט,  אין חובת דיווח לאפוטרופוס הכללי. 

ייפוי כוח מתמשך הוא הסדר משפטי המבוסס על בחירה אישית של הממנה ועל מערכות יחסים משפחתיות או חברתיות של קרבה ואמון, כאשר הממנה בוחר בן משפחה או אדם אחר הקרוב או איש מקצוע, אשר הוא סומך עליהם לשמש כמיופיי כוחו. בנסיבות אלה, המחוקק סבר שאין הצדקה למנגנון פיקוח שוטף כפי שחל על אפוטרופוסים.

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

[leadercf7 campid="6810"]

ג'ני סטפנוב וגלית בס ויצמן ממשרד BASS & STEPANOV הן עורכות דין מנוסות, מתמחות בדיני משפחה וגישור, גירושין, מזונות, הסכם ממון, ידועים בציבור, הורות משותפת, צוואות, ובעלות הסמכה לגישור מטעם לשכת עורכי הדין.

חזון המשרד – להעניק ללקוח את כל הכלים הנדרשים והפתרונות הנכונים כדי לעבור את ההליך המשפטי הדרוש בצורה הטובה ביותר. במקרה הצורך – אנו נפנה ונקשר את הלקוח לאנשי המקצוע המתאימים, כדי לקבל את הסיוע והתמיכה הדרושים.

אנו יודעות ומבינות שמאחורי כל סיפור או אתגר עומדים בני אדם, שלרוב נמצאים במצבים סבוכים וקשים לפתירה. זו בדיוק הסיבה ששמנו לנו למטרה להעניק תמיד את הפתרון הנכון ביותר, שיש לו את הסיכוי הטוב ביותר להחזיר את החיים למסלול טוב ובריא יותר.

נשמח לסייע ולתרום מהניסיון שצברנו, וכמובן לתת לכם ולכן את השירות הייחודי לנו.

“אנשים מסוימים רוצים שזה יקרה, אנשים מסוימים מתפללים שזה יקרה, אחרים גורמים לזה לקרות” 

-מייקל ג'ורדן –

ממליצים עלינו!

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

[leadercf7 campid="6810"]

LAW
FIRM

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support